نخستین ویدیوی تبلیغاتی One UI سامسونگ منتشر شد

سامسونگ با انتشار نخستین ویدیوی تبلیغاتی مربوط به One UI، به ارائه‌ی جزئياتی کلی در مورد این رابط کاربری مدرن پرداخته است.

نخستین ویدیوی تبلیغاتی One UI سامسونگ منتشر شد

آبان‌ماه امسال بود که سامسونگ به‌صورت رسمی از جدیدترین رابط کاربری خود به‌نام One UI برای سیستم‌عامل اندروید ۹ پای رونمایی کرد. این رابط کاربری که استفاده از گوشی‌های دارای نمایشگر بزرگ را به‌امری ساده تبدیل می‌کند،‌ در حقیقت کاربرمحورترین UX سامسونگ برای اسمارت‌فون‌ها به‌شمار می‌آید.

در فاصله‌ی باقی‌مانده تا انتشار رسمی وان یوآی برای گوشی‌های مجهز به اندروید پای،‌ کره‌ای‌ها به‌تازگی نخستین ویدیوی تبلیغاتی مربوط به این رابط کاربری را – که پیشتر در جریان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان ۲۰۱۸ شاهد پخش‌شدن آن بودیم – منتشر کرده‌اند.

ویدیوی یادشده، از جهات زیادی هیجان‌انگیز است و اهدافی را که سامسونگ با ساخت این رابط کاربری در پی آن بوده، به‌خوبی نمایان می‌کند؛ مواردی مثل استفاده‌ی یک‌دستی راحت‌تر، ظاهر ساده و مدرن،‌ تعامل بصری بیشتر با محتوای نمایشگر و تمرکز روی موارد مهم.

در رابط کاربری جدید گوشی‌های سامسونگ، برخی از اپلیکیشن‌ها دارای بخشی موسوم به «حوزه‌ی قابل‌تماشا» خواهند بود؛ این حوزه در حقیقت یک متن بزرگ و خوانا به‌عنوان متن هدر است. در ضمن این اپلیکیشن‌ها یک «حوزه‌ی تعاملی» نیز خواهند داشت که بخش پایینی نمایشگر دستگاه را می‌پوشاند.

Samsung One UI از یک حالت تاریک یکپارچه با تمامی بخش‌ها نیز بهره می‌برد که می‌تواند برای عده‌ی کثیری از کاربران، جذاب باشد. این رابط کاربری در جدیدترین مدل از گوشی‌های سامسونگ یعنی گلکسی نوت ۹، گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس مورداستفاده قرار خواهد گرفت. در ضمن One UI قرار است بعدها برای گلکسی نوت ۸، گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس هم منتشر شود.

 

منبع : زومیت